„Naše stránky fungují v nové podobě od loňského roku. Jsou podle mě mnohem přehlednější než předešlé. Porotu by mohlo zaujmout to, že jsou pro lidi přehlednější, fungují na hlavní bázi informace o regionu z pohledu kultury a turistiky. Podružné informace jsou k městu a organizacím v rámci města,“ uvedl tajemník valtické radnice Milan Večeřa.

Valtičtí jsou schopní prostřednictvím současných stránek monitorovat klienty, kteří na web chodí. „Můžeme lokalizovat, odkud jsou, jestli se vrací a která témata je nejvíce zajímají,“ zdůraznil Večeřa.

Valtická radnice se za poslední čtyři roky do soutěže Zlatý erb nepřihlásila. Předchozí doména www. radnice-valtice.cz byla podle tajemníka příliš složitá. Nahradila ji proto adresa www.valtice.eu. Odkazy www.valtice.cz a www. valtice.com si zaregistrovali soukromníci, kteří s městem nemají nic společného.

Valtičtí si na současné podobě webových stránek cení zejména jejich aktuálnosti. „Stránky používáme jako živý organismus. Tedy aby občané nebo návštěvníci Valtic dostávali včas kvalitní informace,“ uvedl Večeřa.

Kromě Valtic zkouší v soutěži uspět i břeclavská radnice. „Přihlásili jsme se z jediného důvodu – protože město má nové stránky. Chce zkusit, co se stane, když se přihlásíme do nějaké soutěže, kam se hlásí města s podobnými ambicemi,“ vysvětlil vedoucí oddělení informatiky břeclavské radnice Josef Hlavňovský.

Hlavní informatik říká, že si osobně od soutěže neslibuje v podstatě nic. „Snad jen jakousi konfrontaci a zpětnou vazbu k tomu, abychom eventuálně mohli web dále rozvinout a vylepšit. Myslím si, že by porotu mohl náš web zaujmout, protože je trošku jiný než takové v uvozovkách krabicové městské weby,“ domnívá se Hlavňovský.

Břeclav se za dobu jeho působení na radnici pustila do soutěžního klání o nejlepší web už jednou. S původní verzí stránek skončila v krajském kole čtvrtá.

Vítěz krajského kola soutěže Zlatý erb bude znám začátkem března. Pak odstartuje celostátní kolo.