Desítky prázdných děr zůstaly u vchodu do hustopečské nemocnice, kde je dříve zakrývala písmena dávající dohromady nápis „městská". Nejde o jedinou změnu. Ta podstatnější se připravuje v křesle ředitele. Po měsíci, kdy je zařízení pod správou Jihomoravského kraje, je jasné, že nemocnici povede nová tvář.

O vypsání výběrového řízení informovala v úterý Břeclavský deník Rovnost starostka Hustopečí Hana Potměšilová (Sdružení nestraníků). „Volal mi to radní pro zdravotnictví Marek Šlapal. Rovněž jsem se na to téma bavila 
s Milanem Poulem, který byl doposud pověřený vedením zdravotnického zařízení," uvedla Potměšilová.

Ta potvrdila, že se Poul, kterého se redakci z důvodu jeho dovolené nepodařilo zastihnout, chce nadále naplno věnovat hlavně internímu oddělení. „Podle informací, které se ke mně dostaly, by měl nový ředitel nastoupit přibližně někdy na začátku listopadu," doplnila první žena města.

Cedule ze zdi

Další výraznější změny 
v uplynulém měsíci nenastaly. Statutární zástupkyně hustopečské nemocnice Jitka Suská ubezpečila pacienty, že se pro ně nic zásadního nezměnilo a v nejbližší době ani nezmění. „Měsíc jsme pod krajem, ale fungujeme stejně jako předtím. Jen pod jinou hlavičkou. Všechna oddělení zůstavájí i nadále zachovaná 
a každý odvádí svou práci jako dříve," reagovala Suská.

Jejím slovům přikyvují také pacienti. Někteří jsou ale zvědaví na podobu zdravotnického zařízení v budoucnu. „Věřím, že to mělo psychologický dopad na zaměstnance, kteří se báli, co s nimi bude 
a jestli si vůbec udrží práci. Pro nás pacienty to nic moc neznamená. Jen sundali ze zdi ceduli, služby zůstávají stejné. Spíš se ukáže až v budoucnu, jak se bude nemocnice nadále vyvíjet," nechala se slyšet například Pavlína Lindnerová z Hustopečí.

Starostka si prozatím spolupráci s krajem pochvaluje. „Už na začátku jsme se domluvili, že bychom i nadále rádi věděli, co se v nemocnici děje. A zatím to funguje. Vzhledem k tomu, že je zrušená jak správní, tak dozorčí rada, jde o jediný způsob, jak dění i nadále sledovat," řekla starostka.

Kraj garantoval po převzetí nemocnice zachování stávajících služeb. Jihomoravští zastupitelé rovněž schválili devítimilionový příspěvek na úhradu výdajů spojených se zahájením činnosti nemocnice jako krajské příspěvkové organizace.