Tam křeslo po nástupu do vedení radnice opustil místostarosta Jaroslav Válka (ČSSD). O post se následně přihlásilo devět zájemců, do finále se dostali dva. Bývalá ředitelka Dana Botková, která v domově pracuje na nižší pozici a nakonec vítězný Malinkovič. „Oba jsme podrobili osobnostním testům, na jejichž základě vzešlo doporučení. Rada je zvážila a vybrala," uvedl místostarosta. Vítěz výběrového řízení kandidoval v posledních volbách do zastupitelstva jako devítka sociálních demokratů a podle okresního tajemníka strany Petra Sulovského jde o dlouholetého čle­na.

Až po seznámení

Válka si od všech nastupujících tváří slibuje nové nápady. „Jakmile totiž začnete šlapat v určitých kolejích, dostává přednost pouze jeden pohled. Mohu mluvit zejména o domově důchodců: při rozhodování jsme se zaobírali osobnostní charakteristikou, jak se ten člověk bude chovat ke klientům a zaměstnancům. Kromě vysoké odbornosti bylo nutné přihlédnout i k tomuto," dodal Válka.

Sledovaný je rovněž návrat exstarosty Piškuly. Do služeb města míří po čtyřech letech, kdy ho v čele radnice vystřídal sociální demokrat Oldřich Ryšavý. Piškula poté pracoval pro břeclavskou společnost Alcaplast a další firmu v Polsku. Jeho působení v organizaci Tereza, která spravuje městská sportoviště a plovárny, se spekulovalo už od volebního vítězství Pro Regionu. Jeho nástup do Terezy poté potvrdil starosta Pavel Dominik (Pro Region) na posledním zasedání zastupitelstva v loňském roce.

Piškula chce o důvodech svého návratu hovořit až poté, co se s chodem Terezy seznámí.