Stářím, zdravotním handicapem, zadlužeností, problémy s dětmi, domácím násilím, drogami a jinou problematikou se budou zabývat ve středu od deseti hodin dopoledne na Dukelském náměstí v Hustopečích. „Zájemci se dozví například, kdo jim pomůže při péči o blízkou osobu nebo kdo pečujícím poradí s vyřízením sociálních dávek a jaké dávky vůbec existují," uvedl Pavel Furch ze sociálního odboru Městského úřadu Hustopeče.

Návštěvníci také mohou využít službu zabývající se mimo jiné dluhovým poradenstvím. „Budeme rovněž na místě bezplatně měřit hodnoty tuku a tlaku," doplnil Furch.

Součástí akce bude navíc doprovodný hudební a divadelní program. Představí se na něm nejdříve žáci ze Základní umělecké školy Hustopeče s hrou na zobcové flétny. Představení si přichystal také divadelní soubor Dlaně z Domu dětí a mládeže Pavučina a děti z hustopečských mateřských škol.

Program ukončí hustopečští o půl třetí odpoledne.

Ve čtvrtek se do akce zapojí i v Břeclavi, kde připravují již sedmý ročník Veletrhu sociálních služeb. Navazuje mimo jiné na Mezinárodní den seniorů a Mezinárodní den mateřských center.

Odstartují jej v deset hodin dopoledne na pěší zóně před břeclavským gymnáziem. „Cílem akce je poděkovat starším spoluobčanům za jejich přínos. Rovněž chceme také připomenout všem návštěvníkům a těm rodinám, do kterých může vstoupit nemoc, stáří, hendikep či podobný problém, kam se v případě potřeby lze obrátit," řekl za pořadatele Jaroslav Kolda z Městského úřadu Břeclav.

Avšak hlavním cílem je především zvýšit informovanost o síti sociálních a jiných služeb. „Zájemcům chceme nabídnout účast na plánovacím procesu," nechal se slyšet Kolda.

Připravené budou také ukázky kompenzačních pomůcek, zdravotní poradenství, bezplatné biotesty a slosovatelná anketa. „Stejně jako každý rok bude součástí program pro děti a další zábava," prozradil muž.

program nabídne

Hustopeče, středa, náměstí

10.30 Základní umělecká škola Hustopeče, zobcové flétny

11.15 Divadelní soubor Dlaně Pavučina Hustopeče

13.00 vystoupení Mateřská škola Pastelka Hustopeče

13.30 vystoupení Mateřská škola U Rybiček Hustopeče

Břeclav, čtvrtek, pěší zóna

od 10.00 zdravotní poradenství, bezplatné biotesty, slosovatelná anketa, ukázka kompenzačních pomůcek, program pro děti a další zábava