„Případ jsme předali republikovým policistům,“ poznamenal Jiří Hamerník, velitel strážníků v Mikulově, kde k události došlo.

Už několik týdnů platí zákon, který řidiče před měřením varuje dopravní značkou. Ti pozorní zvolní, ostatní zastavují uniformované hlídky.

„I když je úsek označený, někteří řidiči rychlost stále nedodržují,“ neskrýval překvapení šéf břeclavských strážníků Zdeněk Herman, jehož podřízení vyráží k silnicím zhruba dvakrát až třikrát do měsíce. V okresním městě se objevují střídavě na deseti místech.

To strážníci z Mikulova mají ještě o dva měřitelné úseky víc. Také tam ale mají podobné zkušenosti jako v Břeclavi.

„Někteří lidi za volantem jsou zkrátka nenapravitelní,“ podotkl Hamerník, jenž přiznává, že malé překročení rychlosti strážníci tolerují.

„Když pokutujeme, tak jen tehdy, pokud řidič jede rychlostí osmapadesát kilometrů v hodině,“ uvedl mikulovský velitel. Radar má totiž rovněž odchylky.

Hlídka u silnice už však zažila i hazardéra, který v obci vytáhl ručičku tachometru až téměř ke stovce. Dobrovolně se tak vystavil hrozbě ztráty řidičského průkazu.

Podobné zachycené případy jsou na Břeclavsku ojedinělé. „U nás jsme v poslední době něco takového neměli,“ potvrdil Herman. Značky tak působí i jako psychologický prvek.