„Moje obavy se potvrdily. Už jsem to předal advokátce, se kterou budu mít příští týden pracovní schůzku. Zřejmě se poohlédneme po jiné firmě, která by předělala topení v domě tak, aby fungovalo,“ vyjádřil se Šrom.

Ten se před čtyřmi lety rozhodl v patrovém domě zmodernizovat vytápění. Vybral si firmu z Charvátské Nové Vsi, která se zakázky za sto dvacet tisíc korun ujala. Topení ale podle nespokojeného majitele rodinného domu dodnes v některých místnostech pořádně nefunguje.

Znalec se specializací na topení, kterého si Šrom objednal, v posudku píše, že hlavním problémem je chybějící projekt vytápění. A s ním související výpočty. Podle Vališe dokonce nese odvedená práce známky amatérismu. „Dané zařízení patrně nebylo řádně předáno a nebyly na něm provedeny požadované zkoušky,“ konstatuje certifikovaný znalec, který doporučuje provést potřebné výpočty a vyměnit podstatnou část rozvodů.

V obdobném duchu už se ve zprávě týkající se tentokrát rozvodů plynu u jednoho ze dvou kotlů vyjádřil i revizní technik Petr Kraml. „Zařízení není schopné bezpečného provozu,“ napsal. A radí stávající rozvod plynu úplně zrušit a udělat nový, celosvařovaný. „Je to udělané špatně. Firma v žádném případě neodvedla dobrou práci,“ nechal se slyšet Kraml.

Dodavatelská firma ovšem pochybení odmítá a případ tak zřejmě skončí u soudu.