Jedenapadesátiletá Anna Vališová z Kostic se jen tak někoho nelekne. Ze čtvrtka na pátek vytrhala sousedovi Božetěchu Dvořáčkovi třicet hlav vinohradu, který má na pozemku za jejím domem. Když na místo přijeli policisté, křičela i na ně sprosté nadávky toho nejhrubšího kalibru. „Bydlím sice v Břeclavi, ale v Kosticích za domem paní Vališové mám vinohrad. Když jsem se tam byl ve čtvrtek ráno podívat, zjistil jsem, že mi vytrhala tři nebo čtyři hlavy. Když jsem ale přijel v pátek ráno, nemohl jsem uvěřit vlastním očím. Ta žena seděla na vedlejším poli a pálila třicet hlav mého vinohradu,“ popisoval poškozený Božetěch Dvořáček, jak incident začal. „Sprostě mi nadávala, že jsem zloděj, a vyhrožovala, že zavolá policii. Tak jsem to udělal za ni,“ pokračoval. Když hlídka přijela, Vališová křičela, že všechny zbylé hlavy vytrhá, protože tudy potřebuje jezdit autem.

„Nechápu jak, ale podařilo se jí vytrhat ze země i několik sloupků a přestřihala také dráty, na kterých vinohrad držel. Způsobila mi škodu určitě kolem deseti tisíc korun,“ vypočítával Dvořáček. „Auto bych si tam nikdy nenechal. Bál bych se, že by mi ho rozbila,“ dodal. Přestože se žena na jeho vinohradě vyřádila už podruhé, podle mluvčí břeclavských policistů Alice Čechové se zatím jedná zřejmě pouze o přestupek. „Je pravda, že policisté podobný incident řešili už před dvěma lety, kdy panu Dvořáčkovi vykácela pětadvacet hlav. Zatím všechno prošetřujeme, ale nejspíš budeme dále postupovat jako při přestupku,“ uvedla Čechová. Další informace ale zatím sdělit odmítla. Podle sousedů Vališová s nikým z Kostic nekomunikuje a vešketré sousedské vztahy drží na bodu mrazu.

„Je to hrozné. Pořád jenom nadává, dokonce už zbila i pošťačku. Rozhodně to nemá v hlavě úplně v pořádku, i když dřív si zrovna špatně nežili. Když ještě bydleli v Týnci, překládala z němčiny,“ přiblížili povahu výtržnice sousedé. Ti bydlí kousek od domu, který si Vališová s manželem pronajímá, protože jejich týnecký dům zabavili před několika lety exekutoři. Podle jejich slov může za špatný duševní stav ženy její manžel, který ji finančně využívá. Před časem měla Vališová výstup dokonce i se starostkou Kostic Annou Bradávkovou.

„Řvala na mě nepěkné věci před obecním úřadem, proč jí prý nedám sociální dávky. Vůbec nepomohlo, že jsem se jí snažila vysvětlit, že já sociální dávky nijak neovlivním,“ řekla Bradávková. „Navíc ani ona, ani její manžel nejsou našimi občany. Mají tady pouze pronajatý dům od nějaké své známé. Myslím, že kdyby věděla, co se tam děje, ani by jim ho nepronajala,“ míní starostka. Přestože se redaktoři Deníku snažili s Annou Vališovou o případu promluvit, ani přes vytrvalé bouchání a zvonění neotevřela dveře domu.