Čtyřiapadesát. Právě takovou porci otázek dokázal za hodinu a sedm minut zodpovědět Jiří Zonyga při včerejším on–lině rozhovoru Břeclavského deníku. Čtenáři vítěze X Factoru svými dotazy doslova zasypali.

„Jirko, chci se zeptat, dal jsi už výpověď z práce?“ zajímalo například Radka. „Ve vší úctě a počestnosti se chystám rozvázat pracovní smlouvu. Budu se snažit pokračovat v hudbě, která mě baví nejvíc. Dostal jsem největší šanci, možná trošku pozdě, ale proč toho nevyužít,“ odpověděl třiačtyřicetiletý rodák z Lanžhota.

Právě jeho věku, který už není zrovna teenagerský, se týkalo hned několik otázek. „Kamion stranou, meloun doma. Co teď? Jsi připravený na nový život? Ve tvém věku…,“ napsal Jiří Balcar.

Kresba Jiřího Zonygy.

„Jsem. Každý je tak starý, na kolik se cítí. Třiačtyřicet není na skok do rakve,“ vyjádřil se vtipně Zonyga.

Petru pro změnu zajímalo, co říkali v X Factoru na jeho maminku. „V Praze asi působila jako zjevení. Tam možná někteří ani netuší, že na jihu Moravy se tak běžně lidi oblékají. Mamka tak chodí celý život, nikdy jsem ji jinak oblečenou neviděl,“ reagoval.

Kresba Jiřího Zonygy.

Kdy se po mnohatýdenním televizním maratonu dočká pár dnů klidu, to podle svých slov netuší. „Hlavně už jsem ve svém kraji a mezi svými lidmi,“ řekl a přiznal, že něco se mu na X Factoru líbilo více, něco méně. „Byla to obrovská životní zkušenost. Můžu vám říct, že občas to bylo na mašli,“ svěřil se čtenářům.

„Odoláte svodům mainstreamu a televizních estrád, i když chápu, že nějaké povinnosti asi máte ve smlouvě?“ navázal Petr Nechvátal.

Vtip pro břeclavský Deník.

„Jsem Nově povinován a taky zavázán, ale nedokázali mě ovládat během celé soutěže natolik, abych změnil svůj styl, i když se o to snažili. Tak proč bych ho měl měnit teď? kontroval Zonyga otázkou.

Všechny, kteří mu drželi palce, zve na festival pod břeclavským zámkem, kde jedenadvacátého června také vystoupí.