„Natočili jsme zatím dvě písničky, které půjdou do rádií. Ještě přesně nevím, jaké skladby na desce budou. Z devětadevadesáti procent však vím, jak se bude album jmenovat – Průřez časem. A to z toho důvodu, že jsem se vrátil ke klukům z Břeclavska, se kterými jsem kdysi hrával. Protože děláme muziku keltskou, středověkou, lidovou i ze současnosti, tak album bude takovým průřezem od třináctého století do dnešní doby,“ popisuje Zonyga, který se spoluhráči točí desku živě.

„To znamená, že přijdeme do studia všichni najednou a ne jeden v pátek a druhý v sobotu. Muzikanti nejsou zavření v jednotlivých kumbálech, ale hrají dohromady. To dnes moc nebývá zvykem,“ podotýká Zonyga.

Jak dodává, protože bude mezi nástroji zastoupená mimo basy, bicích, kláves a akustické kytary také kytara elektrická, deska bude svým vyzněním směřovat hodně do big beatu.

„Lidovost a středověké motivy se na ní ale neztratí. Dokonce jsem si jako hosta přizval houslistku Klárku Horáčkovou z Hodonína,“ uklidňuje nerockové posluchače populární zpěvák a záhy doplňuje, které písničky z nově vznikající desky si oblíbil.

„Na desce budou dvě moje srdcovky, které jsem napsal. První z nich se jmenuje Hory. Tu jsem napsal, když jsme se vraceli s muzikálem Johanka z Arku ze slovenských Košic ze zájezdu. Na Slovensko jsem jezdil už s kamionem, mám ho moc rád,“ přiznává šestačtyřicetiletý vítěz soutěže X Factor.

Druhá písnička, která patří mezi jeho nejoblíbenější, se jmenuje Baletka. „Napsal jsem ji pro kamarádku a kolegyni Zuzku Pokornou. Vystupovali jsme spolu na jedné akci, ona nevěděla, na co baletit, tak jsem stvořil tuto písničku. To proto, aby se měla čeho chopit. Nechci se chválit, ale myslím, že je to dobrá věc, která se vydařila,“ říká se šibalským úsměvem rodák z Břeclavi.

Ten také vypráví, jak přišel na nápad natočit desku s tematikou dávných časů. „Čerpal jsem od kamaráda z divadla, který je středověkým muzikantem. Spolu s přáteli vytahuje z kronik písně a záznamy, které potom upravují a dělají jim aranžmá. Osm písniček na albu bude tedy pravděpodobně tohoto rázu. Zbytek se bude skládat z těch, které jsem si napsal a otextoval sám. Manažer Petr Brantalík mě zase přemluvil, abych neopomněl lidovou muziku. Má pravdu, všichni stejně oceňují nejvíce Husličky a Koníčka ryzovraného,“ usmívá se sympatický Břeclavan, jenž by byl rád, kdyby deska vyšla do začátku letošních prázdnin.

„V létě začíná sezona festivalů, rád bych album představil už na nich. Bylo by fajn, kdyby si jej lidé mohli už tam koupit. Uvidíme, jestli k desce pojedeme také koncertní šňůru. Zatím je vše v zárodku,“ hledí do budoucna Zonyga, který se v poslední době pohybuje především v Praze, kde hraje v muzikálech.