„V Titanicu se slavilo až do rána. Když jsem se v půl třetí v noci vrátil z Prahy, hodspoda byla plná a zábava byla v nejlepším,“ přiblížil atmosféru po televizním finále spolumajitel klubu Titanic Tomáš Zonyga. Právě do tohoto lokálu si vítěz X Factoru Jiří Zonyga rád zašel na pivo.

„Když moderátor Leoš Mareš v polovině pořadu řekl, že počet hlasů obou zpěváků je vyrovnaný, všichni návštěvníci klubu začali šílet. Každý rychle posílal esemesky Jirkovi,“ popsal večer Tomáš Zonyga. Jaké přivítání v Titanicu svému slavnému vlastníkovi majitelé připravili, nechtěl Zonyga říct. „Už jsme o nějakém překvapení přemýšleli. Určitě to Jirkovi udělá radost,“ uvedl.

Lanžhotský rodák si v soutěži vyzpíval milion korun, smlouvu na nahrání vlastní desky a balíček klobásek. „Z výhry koupím manželce auto, protože nám trošku dodělává. A taky proběhnou nějaké stavební úpravy na rodinném domku. Není to až zas tolik peněz, aby se nedaly rychle utratit,“ popsal své plány Zonyga.

Do Břeclavi se nová hvězda vrátí asi ve čtvrtek. Nyní je v jednom kole, podle jeho kamaráda Petra Brantalíka ještě od finále nespal. „Nestihl to s námi ani pořádně oslavit, takže musíme něco podniknout, až se Jirka vrátí z Prahy,“ řekl.

Oficiálního uvítání na radnici se rocker Migas, jak Zonygovi přátelé přezdívají, hned nedočká. „Zatím nic konkrétního nechystáme, na to je ještě brzy,“ řekl břeclavský starosta Dymo Piškula.

Na radnici zatím přemýšlí, jak Zonygu přijmout nejlépe. „Rozhodně se ale může těšit na velké poděkování za výbornou reprezentaci města. Hrozně mě těší, že Jirka soutěž vyhrál,“ dodal Piškula. Podle něj má úspěch u televizních diváků, kteří Migase podpořili svými hlasy, jednu nevýhodu – účet za telefon. „Sám jsem v neděli poslal několik hlasů. A to nejen z jednoho telefonu. Tak teď jenom čekám, na kolik mě to Jirkovo vítězství přijde,“ poznamenal s nadsázkou Piškula.

Soutěž X Factor donutila rockera Zonygu v některých vystoupeních změnit styl. Díky tomu si získal i příznivce jiných žánrů. Mezi nimi byl i folklórní zpěvák Jožka Černý, který ocenil zpěvákovu všestrannost. „Zonyga dokázal, že umí zazpívat všechno. Ať už rock, Husličky nebo moravské lidovky pro tatínka. Tam ukázal, odkud je. Jeho projev a prožitek byl v těch lidových písničkách podle mě největší,“ řekl Černý.

Jestli spolu oba slavní zpěváci z Břeclavi někdy vystoupí na jednom pódiu, je zatím ve hvězdách. „Já bych se tomu nebráníl. Vím, že Jirka Zonyga je tvárný zpěvák. Já se taky umím přizpůsobit,“ uvedl Černý.

Hned po skončení televizního maratonu plánuje vítez soutěže užít si chvilku klidu. „Týden až deset dnů si dáme s Jirkou úplné volno. Bude to potřebovat,“ popsal nejbližší plány muzikanta Brantalík.

Zdenka Savarová