Buď já, nebo kozy. To byla věta, díky které teď mají Hrušky vlastní zookoutek. Když totiž ředitel zemědělské firmy Forest–Agro nadhodil před manželkou, že by chtěl mít doma malou zoologickou zahradu, ta jeho nadšení nesdílela. Musel si proto najít jiné místo, kde by svůj sen uskutečnil.

A tak se kozy stěhovaly do firmy. Areál je velký, trávy ve výběhu dost. Zvířata rozhodně nestrádají o láskyplnou péči také nemají nouzi. „Dá se říct, že jsme u nich pořád. Dvakrát denně, v pátek i svátek. Povídáme si s nimi, dokonce jsme je i pojmenovali,“ vyprávějí Václav Doskočil a Václav Motl z Forest–Agro, kteří se o zookoutek starají.

Obyvatelstvo malé zoo se za necelý rok rozrostlo z několika koz i o ovce a kohouty, za nedlouho k nim přibude i pár muflonů. „Většinu zvířat jsme dostali od kamaráda z Lanžhota. Chodí sem ale i lidé, kteří se jich chtějí zbavit. Bereme všechno,“ říká Doskočil. Kamerunské kozy měly už i mladé. „Bílá měsíční kozička se jmenuje po nás – Vendulka. Máme tady ale i jména dalších hrušeckých postaviček,“ ukazují s úsměvem Doskočil s Motlem.
Do zookoutku podle nich chodí hlavně děti s rodiči, aby se podívali a nakrmili zvířata, které jen tak někde neuvidí.