„Internetový zpravodaj nabídne především více prostoru a umožní uveřejnit i to, co se do toho papírového už nevejde,“ naznačil šéfredaktor Zpravodaje Daniel Kamenár, který s myšlenkou přišel.

S elektronickou verzí se tak otevřou nové možnosti. Více fotografií, videa, diskuse, ankety. Snadno půjde sledovat zájem o jednotlivé rubriky i články.

„Budeme tak mít zpětnou vazbu, co zrušit a na co se naopak zaměřit,“ vysvětlil Kamenár.

„Podle mého názoru například málokomu něco řekne zápis ze zasedání zastupitelstva. Na internetu proto chci zájemcům nabídnout vysvětlující informace o zajímavých rozhodnutích orgánů města a jejich kontextu,“ uvedl příklad šéfredaktor s tím, že svoje místo budou mít rovněž odlehčená témata.

Kromě toho, že internetová verze umožní rychleji reagovat na změny týkající se třeba termínů akcí, bude levnější. „Navíc poskytneme prostor také inzerentům, takže z ekonomického hlediska by mohl být nový projekt podporou stávajícího tištěného periodika,“ doplnil Kamenár.

V současné době se připravuje redakční systém, na světě už je základní struktura, kterou prodiskutovala redakční rada Zpravodaje.

„Takovou inovaci vítám. Mladší generace je zvyklá přijímat informace přes internetová média, nová forma zpravodaje tak představuje cestu, jak dostat sdělení i k této cílové skupině,“ uvažoval člen redakční rady Zpravodaje a mikulovský radní Štefan Kapičák.

Vizi interaktivního zpravodaje však prověří až reakce a zájem těch, kterým je určen především. Mikulovským občanům a lidem, které zajímá dění ve městě.

DANA SMRČKOVÁ