Na aktivitu s názvem fytoterapie se těšili dlouhé zimní měsíce.

„Zlata Zumrová, která začala trpět problémy se zrakem až v dospělosti, se kvůli svému onemocnění zajímá o alternativní medicínu. Tentokrát přijela břeclavským klientům povyprávět o významu a účincích čajů na organismus, jejich druzích a přípravě,“ řekla sociální pracovnice Jiřina Falková z břeclavského TyfloCentra.

Zumrová doporučila přítomným několik značek kvalitních sypaných čajů. „Klienti si také navzájem poradili, kde v okolí Břeclavi získat kvalitní pramenitou vodu bez chemických úprav. Nejeden z nich přiznal, že takové čaje doposud neznal, a všichni se zajímali o způsoby jejich přípravy,“ pokračovala Falková. Součástí přednášky byla i ochutnávka čajů. Na závěr si pak klienti namíchali krém s vonnými oleji dle vlastních požadavků na použití.

Volnočasové aktivity pro osoby s těžkým postižením zraku se v břeclavském středisku TyfloCentra konají pravidelně každé úterý. To nejbližší je v plánu beseda v městské knihovně s autorkou knížky Naše doba a my v ní. Třiadvacátého března pak následuje autorské čtení břeclavského výtvarníka a fejetonisty Karla Křivánka v městském muzeu a galerii. „Na naše akce mohou přijít i zájemci z řad vidící veřejnosti,“ vzkazuje Falková.