„Jsou to bytosti vesměs tiché, nenáročné, ale jak se blíží jaro, mění se v nenasytné a halasné potvory. Netrpělivě podupávají a křičí: Máme hlad! Nakrmte nás! Nezůstává nám tak nic jiného, než společnými silami jejich narůstající hlad utišit," pobízí s úsměvem Eva Řezáčová z mikulovského ekocentra.

Krmivo, které pro plechové nenasyty lidé v uplynulém roce nastřádali, mohou nosit do ekocentra na tamním Náměstí. A to od pondělí osmnáctého března do soboty třiadvacátého března a od pondělí pětadvacátého do středy sedmadvacátého března. Vysloužilé baterie a hliník přijmou vždy mezi dvanáctou a sedmnáctou hodinou. „Pokud by tento čas člověku nevyhovoval, stačí zavolat a domluvíme se," ujišťuje Řezáčová.

Za nastřádaný hliník a baterie obdrží všichni sběrači losy, které budou moct uplatnit na oslavách Dne Země dvacátého dubna. „Když to při losování nevyjde, nemusí lidé věšet hlavu. I tak to mělo smysl. Hliník totiž poputuje do pece na výrobu ocele a baterie šikovní lidi zase rozeberou. Jejich součásti pak znovu využijí ve výrobě," popisuje smysl soutěže a recyklace problémových odpadů vedoucí ekocentra.