Povedlo se. Zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den jich napočítal celkem 133. „Nápad mi vnukla přímo zumba, které se věnuji, a moje taneční kamarádky," poděkovala jim žena poté, co rozpohybovala nádvoří i novomanžela, fotbalistu Ivana Dvořáka.

Ten přiznal, že doma se mu tančí lépe než před obecenstvem. „Na diváky jsem zvyklý spíše při fotbalu," usmíval se muž po dance vystoupení.

Zumba orgie na nádvoří lednického zámku v sobotu odpoledne pečlivě sledoval Michal Jurečka, komisař z agentury Dobrý den. Ta v republice zaznamenává rekordy a kuriozity.

Novomanželka Lucie Dvořáková, původem z Lednice, vedla víc než stovku svatebčanů při tanečních kreacích asi čtyři minuty. „Ty, kteří se nehýbali poctivě, jsem nepočítal," poznamenal komisař.

„Milujeme Lucii"

Plná energie byla Kateřina Valeriánová z Dolních Dunajovic. Už před úspěšným pokusem o český rekord předvedla spolu s tanečními kolegyněmi pro novomanžele speciální zumba vystoupení. „Milujeme Lucii. Skvěle jsme si tady zatancovali. Potom padl i rekord, takže paráda," zhodnotila Valeriánová netradiční svatební dance party.

Ta se uskutečnila s výhledem na Minaret na jedné a zámek na druhé straně. Mezi jinými překvapila také Hanu Kunis. „Čekali jsme, že něco přijde, ale že budou všichni svatebčané tančit na nádvoří zámku, to ne. Nálada je skvělá," řekla v hloučku dalších žen, které se s úspěchem vypořádaly s obutím. Boty s podpatky totiž moc nesplňovaly požadavky pro moderní dynamický fitness tanec.

Zumba se před několika lety stala fenoménem i na Břeclavsku. Spojuje prvky aerobního cvičení a latinsko-amerických tanců. A to hlavní? Jde o zábavu!

Tento záměr se podařilo naplnit i v případě lednické svatební akce. Svědek nevěsty, její sestra Yveta Košťálová, se poté jen usmívala. „To je Lucka, jak ji všichni známe," odpověděla Břeclavskému deníku na otázku, co jejímu nápadu pokusu o rekord říká.

Ještě jako nastávající nevěsta si Lucie Košťálová, nyní Dvořáková, projížděla rekordy. Když tam takový podobný nenašla, rozhodla se o něj pokusit.

Za to, že u toho byla její rodina a přátelé, byla ráda. „Díky moc za úžasný a skvostný náš Den D," zvedla pro svatebčany za novomanžele palec nahoru.