Změna v jihomoravské radě postihla kromě něj ještě další dva sociální demokraty. Oficiálním zdůvodněním je, že nehodlají kandidovat v krajských volbách, které se uskuteční příští rok a proto rezignují. „Je to věc sociální demokracie a každého jednotlivého občana této republiky, jestli se chce politicky dále angažovat," reagoval končící radní na dotaz Břeclavského deníku Rovnost, proč nehodlá znovu usilovat o hlasy voličů. Ve funkci skončí k prvnímu únoru 2016.

Kam povedou jeho další kroky, nechtěl prozradit. „Je to na vývoji událostí, upřesňovat to nechci," poznamenal pouze.

S otazníkem ponechal také své další působení v politice. O místo na krajské úrovni se ucházet nebude, u komunálních voleb poukázal na příliš vzdálenou dobu. „Vždyť do nich zbývá dva a půl roku," uvedl .

S tříletým působením ve vedení kraje, kde měl na starosti životní prostředí, je ale spokojený. Cení si především úspěšného čerpání dotací. „V letošním roce navíc Jihomoravský kraj jako jediný schválí plán odpadového hospodářství," do­dal.

Parolek je dlouholetým členem ČSSD, v Břeclavi patřil k jejím hlavním tvářím. Po loňských neshodách uvnitř městské organizace se však vzdal místa na kandidátce, kde měl zaujmout jednu z posledních pozic.